- 2015
2015-12-14 16:16:31
Eucharystia dla dzieci Pierwszokomunijnych

Podczas Mszy świętej w trzecią niedzielę Adwentu, zostały poświęcone Medaliki Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Ksiądz Proboszcz podczas kazania mówił, jak ważne jest przygotowanie na przyjście Pana Jezusa nie tylko podczas Adwentu, ale również w ciągu całego życia, zwłaszcza w ważnych jego wydarzeniach. Zwrócił uwage, że czas przygotowania do Sakramentów Pokuty i Pojednania oraz Eucharystii jest Adwentem, czyli radosnym oczekiwaniem na te piękne Uroczystości.
Na zakończenie Mszy Świetej Ksiądz Proboszcz poświęcił figurki Dzieciątka Jezus i wręczył je każdemu obecnemu dziecku.

s. Eliza

Rekolekcje adwentowe (dzień 1)
1. czytanie(Jk 4, 1-10)Warunki dobrej modlitwyPsalm(Ps 55 (54), 7-9. 10-11. 23 (R.: por. 23a))Zaufaj Panu, a On cię podtrzymaAklamacja(Ga 6, 14)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia(Mk 9, 30-37)Druga zapowiedź męki i wezwanie do pokory Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Szymon Wiśniewski