Przyjęcie Medalików - www.parafiasulejowek.pl
- 2015
2015-12-06 19:34:22
Niepokalana Maryjo, nasza najlepsza Mamo i Królowo.
Poświęcamy Tobie całe nasze życie.Wszystko, co mamy i czym jesteśmy,
dziś składamy w Twoje matczyne ręce.
Strzeż i broń nas od zła i naucz, jak kochać i być wiernym Panu Jezusowi
i Tobie w każdym momencie życia”.
Amen

Jak co roku podczas Mszy Świętej 10.30 z udziałem dzieci w II Niedzielę Adwentu poprzedzającą Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, odbył się obrzęd przyjęcia Cudownego Medalika przez 24 dziewczynki należące do Wspólnoty Bielanek.

Formacją tej grupy zajmuje się s. Rafaela Woźnica i s. Eliza Szyprowska. Bielanki odnowiły swój Akt oddania się Najświętszej Maryi Pannie, zawierzając Matce Bożej całe swoje życie.

W dzisiejszym dniu obchodzone jest również ku radości dzieci wspomnienie osoby Świętego Mikołaja, który na zakończenie Mszy Świętej pojawił się z upomikami dla każdego dziecka.

s. Eliza

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

Przyjęcie medalików i Mikołaj (fot. s. Eliza)
Przyjęcie medalików i Mikołaj (fot. T. Mirkowski)
1. czytanie (Wj 12, 37-42)Wyjście Izraelitów z EgiptuPsalm (Ps 136 (135), 1b i 23a i 24. 10a i 11a i 12. 13a i 14a i 15 (R.: por. Ps 113 [112], 2a))Niech imię Pana będzie pochwalone
Albo: Alleluja
Aklamacja (Por. 2 Kor 5, 19)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 12, 14-21)Jezus cichy i pokornego serca Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Józef Czaczkowski w 5 rocznicę smierci
18:00+ Czesława, Janusz, Emilia, Stanisława, Janina