- 2015
2015-11-23 23:05:32
Wycieczka bielenek, scholi i ministrantów do Drohiczyna

W sobotę, 21 listopada, osoby należące do Służby Liturgicznej, czyli bielanki, scholanki i ministranci – wraz ze swymi opiekunami z ks. Zbigniewem na czele, wyruszyły na swą doroczną wycieczkę. Tym razem celem naszej wspólnotowej wyprawy był Drohiczyn. Na miejscu przywitał nas Maciej Koszewski, nasz były lektor. On to od września studiuje w drohiczyńskim seminarium przygotowując się do kapłaństwa. Maciej z radością podjął się zadania zaznajomienia nas z Drohiczynem, jako miejscowością, która posiada duże znaczenie historyczne oraz z rolą miasta, jako siedziby diecezji. Zaraz po przybyciu na miejsce wyruszyliśmy na spacer, aby z wysokości Góry Zamkowej oglądać przepiękną panoramę miasta rozpościerającego się nad Bugiem i zapoznać się z jego głównymi zabytkami.
Bardzo interesującym momentem wycieczki było zwiedzanie muzeum diecezjalnego, które posiada wiele cennych eksponatów należących do sztuki sakralnej, w wielu wypadkach mających wartość unikatową.

Spędziliśmy też bardzo miłe chwile w drohiczyńskim seminarium. Jesteśmy ujęci gościnnością Księdza Rektora, kapłanów, kleryków oraz osób pracujących w domu seminaryjnym.
Po wspólnej Eucharystii, która miała miejsce w kaplicy seminaryjnej czekał na nas pyszny obiad – wyraz hojności gospodarzy miejsca.

Czas popołudniowy był poświęcony zabawom integracyjnym, zwiedzaniu seminarium i zapoznawaniu się ze stylem życia kleryka. Na koniec, obdarzeni ciepłym pożegnaniem ze strony ks. Rektora i Macieja Koszewskiego oraz pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

s. Rafaela Woźnica SSpS

Wyjazd do Drohiczyna
1. czytanie (Rz 1, 1-7)Paweł, apostoł Jezusa ChrystusaPsalm (Ps 98 (97), 1bcde. 2-3b. 3c-4 (R.: por. 2a))Pan Bóg okazał ludom swe zbawienie
Albo: Alleluja
Aklamacja (Por. Ps 95 (94), 8a. 7d)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 11, 29-32)Znak proroka Jonasza: śmierć i zmartwychwstanie Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. GREG. 13. + Florentyna i Jan Ratyńscy.
2. O łaskę zdrowia dla Elżbiety, Genowefy oraz Ewy.
17:30+ Zmarli z rodziny Piątków i Miśtów.
18:00+ Aniela Sobiczewska w I rocz. śm. oraz Lucjan Sobiczewski.
18:30Różaniec