Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- Wakacje z Panem Bogiem
2015-06-30 21:46:18
Inspiracją jest opisywane przez Św. Faustynę w jej „Dzienniczku” doświadczenie odprawianej przez jej Zgromadzenie zakonne - Nowenny ku czci Matki Bożej, podczas której nasza święta, starała się: (…. ) Ją codziennie tysiąc razy pozdrowić, odmawiając na Jej cześć tysiąc „Zdrowaś Maryjo” dziennie przez dziewięć dni. Już trzeci raz odprawiam taką nowennę do Matki Bożej, to jest składającą się z jednego tysiąca Zdrowasiek dziennie, to jest dziewięć tysięcy pozdrowień składa się na całość tej nowenny. Jednak pomimo, że ją odprawiłam już trzy razy w życiu, to jest dwa razy przy obowiązku i w niczym nie uroniłam swoim obowiązkom, spełniając je najdokładniej i także poza ćwiczeniami, to jest, że ani na Mszy świętej, ani na benedykcji nie odmawiałam owych Zdrowasiek, a raz odprawiłam taką nowennę, kiedy leżałam w szpitalu. Dla chcącego - nic trudnego. Poza rekreacją modliłam się i pracowałam, w dniach tych nie wymówiłam ani jednego słowa niekoniecznie potrzebnego, chociaż muszę przyznać, że ta sprawa wymaga dość dużo uwagi i wysiłku, ale dla uczczenia Niepokalanej nic nie ma za wiele. (Dz 1413)."


Niewykonalne?…. Niemożliwe?…. - A może jednak…. ? Może by tak podjąć to "Wyzwanie Faustyny" – i spróbować podczas całego dnia (jednego, choć jeśli ktoś chce 9 z rzędu) odmówić te tysiąc zdrowasiek jednego dnia. Podobnie jak Faustyna, łącząc to z normalnym codziennym życiem. Albo, jeśli samemu nie czuje się na siłach, ten tysiąc odmówić całą rodziną - jakoś sensownie podzielić się z współmałżonkiem bądź dziećmi.
Można dyskretnie, bez mówienia o tym komuś – ale można też dzieląc się z innymi podjęciem takiego wyzwania duchowego. Nie dla jakiejś nagrody bądź splendoru, ale żeby ludzie widzieli, że jest to możliwe.


Oto "wyzwanie" na wakacje! Ku czci Matki Bożej - dla chwały Jej Serca, które rodzi Jezusa. Ale też dla siebie samego – dla swojego własnego serca, które w rytm odmawianych „zdrowasiek”, ma szansę zacząć bić spokojniej - w Duchu Maryi, która cala pełna łaski i pokoju – hojnie przelewa je na proszących ją o to – a co dopiero, gdy robi się to tysiąc razy na dzień !!!!

Krzysiek

Podziel się:
sledzik
Facebook
1. czytanie (2 Mch 7, 1. 20-31)Wiara w zmartwychwstanie mocą męczennikówPsalm (Ps 17 (16), 1bcd. 5-6. 8 i 15 (R.: por. 15b))Gdy zmartwychwstanę, będę widział BogaAklamacja (Por. J 15, 16)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 19, 11-28)Przypowieść o dziesięciu minach Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. GREG. 20. + Alicja Pryk.
2. + Irena Leszczyńska, Lucjan Zgorzelski, Helena i Władysław Stefańscy.
10:00Pogrzeb: + Tadeusz Fedczuk.
17:30+ Bogusława i Marian Grochowscy.
18:00Nabożeństwo do MB Pocieszenia (intencje zbiorowe)
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia działania
wszystkich zawartych tu usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub
dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wiadomości
Prześlij wiadomość
Szukaj
Odwiedziło nas:
000000