- 2012
2012-11-03 22:35:28
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  1. Dziś 31 Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 9:00 w dolnym kościele, 10:30, 10:30 w dolnym kościele, 12:00 i 18:00, zaś o godz. 17:30 Nieszpory połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Dziś o godz. 19:00 w górnym kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy przez cały ubiegły rok przygotowywali się do tego sakramentu.
  2. Do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny.
  3. W środę 7 listopada o godz. 18:00 modlitwy do Matki Bożej Pocieszenia, a po nich Msza św. zbiorowa.
  4. W piątek 9 listopada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą Rzymu oraz "matką i głową wszystkich kościołów Miasta i Świata".
  5. W sobotę 10 listopada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  6. W niedzielę 11 listopada z racji Święta Niepodległości będzie odprawiana Msza św. o godz. 17:00, stąd Mszy św. o godz. 18:00 nie będzie. Program uroczystości: o godz. 17:00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Miasta, a po niej koncert solistów i Orkiestry Wojskowej z Warszawy, po czym nastąpi uroczysty przemarsz paradny wszystkich zgromadzonych w asyście kolumny Wojska z orkiestrą oraz Pocztów Sztandarowych pod Kopiec Współtwórców Niepodległej przy Skwerze Niepodległości i tam odbędą się dalsze uroczystości. Szczegółowy program obchodów podany jest w naszym informatorze "Sanktuarium" oraz na stronach miasta: www.sulejowek.pl
  7. Od poniedziałku 5 listopada Msze św. w dni powszednie będą sprawowane w godz.: 7:00, 17:30 i 18:00.
  8. W każdą niedzielę przed Mszami św. o godz. 9:00, 10:30 i 12:00 w kościele górnym będą czytane katechezy mówiące o wierze. Katechezy będą trwały przez cały "Rok Wiary", tj. do listopada 2013 r. Każda katecheza będzie rozpoczynała się 10 min. przed Mszą św. Serdecznie zapraszamy.
  9. Jeśli masz 30 min. czasu w czwartek po wieczornej Mszy św. (czyli ok. 18:30), to przyjdź do Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, gdyż będzie możliwość wysłuchania konferencji i krótkiej modlitwy adoracyjnej. Na spotkania zapraszamy w każdy II i IV czwartek miesiąca, przez cały "Rok Wiary". Najbliższa konferencja już 8 listopada.
  10. Przypominamy, że zawsze na Mszach pogrzebowych jest ksiądz spowiadający i można skorzystać z sakramentu pokuty. W wyjątkowych sytuacjach, gdy nie ma drugiego księdza, spowiedź odbywa się bezpośrednio przed Mszą pogrzebową.

x. Arek

18:00 - K G1. † Józefa Lachowicz – greg 28
2. † Genowefa Molasy (1 r. śm oraz Czesław Molasy (23 r. śm)
3. O Boże bł., łaski najbardziej potrzebne w posłudze, szczególnie w wypełnianiu powołania, opiekę Matki Bożej Pocieszenia dla wszystkich kapłanów posługujących w naszej parafii i tych którzy posługiwali, a dla zmarłych kapłanów łaskę wiecznego zbawienia