- 2015
2015-02-22 19:14:47
W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, czas przygotowania do najważniejszego wydarzenia w roku liturgicznym – Uroczystości Zmartwychwstania Pana Jezusa. Wielki Post trwa 40 dni (nie licząc niedziel) w nawiązaniu do czterdziestodniowego pobytu Pana Jezusa na pustyni Łk 4, 2.

Kościół w tym świętym czasie zachęca nas do praktykowania dobrych uczynków: modlitwy, postu i jałmużny oraz udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

W ubiegły piątek dzieci z naszej parafii po raz pierwszy wzięły udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, w której aktywnie uczestniczą poprzez rozważanie poszczególnych stacji, znajdujących się wokół naszej świątyni.

Natomiast na dzisiejszej Eucharystii w I Niedzielę Wielkiego Postu, podczas kazania dowiedzieliśmy się, że zostaliśmy „uratowani” przez Pana Jezusa od grzechu, śmierci i złego ducha. Niech czas Wielkiego Postu przemienia nas i otwiera nasze serca na Miłość Chrystusa.

s. Eliza

Wielki Post
07:00 - K D† Ryszard, Stefan i Magdalena Dobosz
17:30 - K D† Zofia (3 r. śm) i Edward (30 r. śm) Piekarscy