- 2015
2015-02-02 19:08:03
W niedzielę, 1 lutego, w naszej parafii sprawowana była uroczysta Eucharystia z okazji obchodzonego w Kościele – 2 lutego - Dnia Życia Konsekrowanego.
Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił o. dr Konrad Keler, werbista.

W słowie skierowanym do zgromadzonych odniósł się do hasła obchodów obecnego roku życia konsekrowanego. - Proroctwo, Ewangelia, nadzieja, te trzy słowa mają pomóc osobom konsekrowanym na nowo w obecnej sytuacji odczytać sens powołania do życia zakonnego – powiedział o. Konrad Keler. Dodał, że w świetle papieskiego hasła, wszyscy wierni są zaproszeni do refleksji nad specyfiką życia konsekrowanego, życia zakonnego. Natomiast analizując niedzielną Ewangelię mówiącą o uzdrowieniu człowieka opętanego przez ducha nieczystego, o. Keler zwrócił uwagę na obecne czasy, w których doświadczalne jest wszechobecne i wszechniszczące zło. Zauważył, że czasem ogarnia ludzi zniechęcenie, a nawet rezygnacja, ponieważ wydaje się, że nie można sprostać ogromowi zła. Tymczasem osoby zakonne naśladujące w sposób radykalny Jezusa i żyjące Jego Ewangelią są znakiem nadziei.

Zło nie może dominować w żadnym problemie, kryzysie, cierpieniu – podkreślił werbista i dodał, że osoby konsekrowane są drogowskazem nadziei.
W kościele obecne były także przedstawicielki dwóch zgromadzeń zakonnych, pracujących przy parafii: Siostry Służebnice Ducha Świętego, które zadbały o oprawę muzyczną Liturgii, a także Siostry Wspomożycielki Dusz Czyśćcowych

s. Grażyna Bagińska SSpS.

Dzień życia konsekrowanego
18:00 - K G1. † Józefa Lachowicz – greg 28
2. † Genowefa Molasy (1 r. śm oraz Czesław Molasy (23 r. śm)
3. O Boże bł., łaski najbardziej potrzebne w posłudze, szczególnie w wypełnianiu powołania, opiekę Matki Bożej Pocieszenia dla wszystkich kapłanów posługujących w naszej parafii i tych którzy posługiwali, a dla zmarłych kapłanów łaskę wiecznego zbawienia