- 2014
2014-12-27 23:05:25
Jak dzban pełen czystej, źródlanej wody
Niesie skarb życia i daje ochłodę,
tak Wasze serca niech się napełnią
wiarą, nadzieją, miłością świętą.
Kroplą modlitwy zmienisz los świata.
Kroplą dobroci wspomożesz brata.
Im więcej dasz – więcej dostaniesz.
Takie to nasze z Bogiem działanie!

Okres Bożego Narodzenia to czas, w którym kolędnicy misyjni pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci wyruszają
z Dobrą Nowiną do rodzin w swoich parafiach, by głosić Dobrą Nowinę i nieść pomoc dzieciom w Indiach.

W dniu dzisiejszym dzieci z naszej Parafii w siedmiu grupach kolędniczych pod opieką rodziców, sióstr misyjnych i ks. Zbigniewa, odwiedziły rodziny w Sulejówku.  W każdym życzliwym domu dzieci zostawiły obrazek - pamiątkę, która ma kształt dzbana, by przypominał o darach chrztu świętego i powinności przekazywania wiary, a także chrześcijańskim obowiązku otaczania troską naszych braci i sióstr
w potrzebie.

Akcja kolędników misyjnych przypomina nam, że Chrystus narodził się dla wszystkich ludzi, a jest jeszcze wielu, którzy Go nie znają i niejednokrotnie żyją w skrajnym ubóstwie i bez podstawowych środków do życia. Poprzez taką akcję możemy im pomóc nie tylko modlitwą, ale również konkretnymi ofiarami materialnymi.

Dzieci już po raz kolejny bardzo chętnie zaangażowały się w akcję kolędników, ucząc się scenki bożonarodzeniowej oraz przygotowując stroje misyjne.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy zechcieli wesprzeć kolędników misyjnych.

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia w patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, zapraszamy wszystkich na Uroczystą Mszę świętą z udziałem dzieci na godzinę 10.30. Podczas Eucharystii będziemy dziękować za ludzi dobrej woli, którzy wspierają Dzieło Misyjne Kościoła, poprzez swoją modlitwę i ofiarę.

s. Eliza Szyprowska SSpS

Kolędnicy misyjni
1. czytanie (Ml 3, 19-20a)Sprawiedliwy sąd BożyPsalm (Ps 98 (97), 5-6. 7-8. 9 (R.: por. 9))Pan będzie sądził ludy sprawiedliwie2. czytanie (2 Tes 3, 7-12)Kto nie chce pracować, niech też nie jeAklamacja (Łk 21, 28bc)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 21, 5-19)Jezus zapowiada prześladowania swoich wyznawców Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Zdzisław Zagubień, o dar życia wiecznego.
09:001. + GREG. 17. + Alicja Pryk.
2. + Sabina, Henryk, Andrzej, Stanisław Ostrowscy oraz dziadkowie Smoderek i Ostrowscy.
10:30Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla rodziny.
12:00Msza św. w intencjach zbiorowych:
1. + Feliksa w 1 rocz. śm. oraz Julian w 28 rocz. śm.
2. + Romuald Wytrykowski w mies. po śmierci.
3. + Gustawa Siedlecka w mies. po śmierci.
4. + Tadeusz Grubek w mies. po śmierci.
5. + Jan Nowacki w 11 rocz. śm., Genowefa i Stefan Mateńko oraz ich rodzice.
6. + Janina Kaska w mies. po śmierci.
7. + Krzysztof Truszczyński, Eugenia Truszczyńska w 2 rocz. śm oraz Edward Miętus w 38 rocz. śm.
Chrzest: Grzegorz Grabczak (po mszy św.)
18:00 + Lucjan Link w 5 rocz. śm.
20:00+ Mirosława Rudnicka w 1 rocz. śm. oraz Jan Rudnicki w 5 rocz. śm oraz zmarli z rodz. Wieczorków i Rudnickich.