- 2014
2014-12-17 20:48:43
Dzisiaj zakończyły się rekolekcje adwentowe w naszej Parafii, głoszone przez ks. Zbigniewa Śledzińskiego, proboszcza katedry w Drohiczynie.

Podczas spotkań rekolekcyjnych dzieci pilnie uczestniczyły we Mszach świętych, gdzie mogły dowiedzieć się o dobrym „przepisie” na szczęście w Niebie, jakim jest przestrzeganie przykazań Bożych i kościelnych oraz miłość do Boga i bliźniego.

Bardzo ważną postacią w adwentowych spotkaniach jest Maryja, której dzieci powierzyły siebie i swoje troski. Uczestnicy rorat na pewno chcą Ją naśladować w wypełnianiu woli Bożej i pokornym , radosnym, codziennym życiu.

s.Eliza

Rekolekcje adwentowe (zakończenie)
1. czytanie (2 Mch 7, 1. 20-31)Wiara w zmartwychwstanie mocą męczennikówPsalm (Ps 17 (16), 1bcd. 5-6. 8 i 15 (R.: por. 15b))Gdy zmartwychwstanę, będę widział BogaAklamacja (Por. J 15, 16)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 19, 11-28)Przypowieść o dziesięciu minach Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. GREG. 20. + Alicja Pryk.
2. + Irena Leszczyńska, Lucjan Zgorzelski, Helena i Władysław Stefańscy.
10:00Pogrzeb: + Tadeusz Fedczuk.
17:30+ Bogusława i Marian Grochowscy.
18:00Nabożeństwo do MB Pocieszenia (intencje zbiorowe)