- 2014
2014-12-15 16:24:30

W trzecią niedzielę Adwentu zwaną po łacinie Gaudete, to znaczy Niedzielą Radości, rozpoczęliśmy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe.

Podczas Mszy świętej, której przewodniczył ks. Proboszcz Jan Gołębiewski, dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymały poświęcone medaliki Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Naukę rekolekcyjną dla dzieci wygłosił ks. kan. dr Zbigniew Śledziński, w której zaznaczył, jak ważne jest przygotowanie na przyjście Pana Jezusa nie tylko podczas Adwentu, ale również w ciągu całego życia, zwłaszcza w ważnych jego wydarzeniach. Zachęcał rodziców do dialogu z własnymi dziećmi, który umacnia więzi rodzinne i otwiera na większą wrażliwość i troskę o siebie nawzajem.

s. Eliza

Rekolekcje adwentowe (rozpoczęcie)
1. czytanie (Za 2, 5-9. 14-15a)Odbudowana Jerozolima będzie miastem BogaPsalm (Jr 31, 10. 11-12b. 13 (R.: por. 10d))Pan nas obroni, tak jak pasterz owceAklamacja (Por. 2 Tm 1, 10b)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 9, 43b-45)Druga zapowiedź męki Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00 - K D1. GREG. 25 + Tadeusz Książek