- 2014
2014-12-15 16:24:30

W trzecią niedzielę Adwentu zwaną po łacinie Gaudete, to znaczy Niedzielą Radości, rozpoczęliśmy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe.

Podczas Mszy świętej, której przewodniczył ks. Proboszcz Jan Gołębiewski, dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymały poświęcone medaliki Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Naukę rekolekcyjną dla dzieci wygłosił ks. kan. dr Zbigniew Śledziński, w której zaznaczył, jak ważne jest przygotowanie na przyjście Pana Jezusa nie tylko podczas Adwentu, ale również w ciągu całego życia, zwłaszcza w ważnych jego wydarzeniach. Zachęcał rodziców do dialogu z własnymi dziećmi, który umacnia więzi rodzinne i otwiera na większą wrażliwość i troskę o siebie nawzajem.

s. Eliza

Rekolekcje adwentowe (rozpoczęcie)
1. czytanie (2 Mch 7, 1. 20-31)Wiara w zmartwychwstanie mocą męczennikówPsalm (Ps 17 (16), 1bcd. 5-6. 8 i 15 (R.: por. 15b))Gdy zmartwychwstanę, będę widział BogaAklamacja (Por. J 15, 16)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 19, 11-28)Przypowieść o dziesięciu minach Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. GREG. 20. + Alicja Pryk.
2. + Irena Leszczyńska, Lucjan Zgorzelski, Helena i Władysław Stefańscy.
10:00Pogrzeb: + Tadeusz Fedczuk.
17:30+ Bogusława i Marian Grochowscy.
18:00Nabożeństwo do MB Pocieszenia (intencje zbiorowe)