Rekolekcje adwentowe - www.parafiasulejowek.pl
- 2014
2014-12-15 16:24:30

W trzecią niedzielę Adwentu zwaną po łacinie Gaudete, to znaczy Niedzielą Radości, rozpoczęliśmy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe.

Podczas Mszy świętej, której przewodniczył ks. Proboszcz Jan Gołębiewski, dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymały poświęcone medaliki Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Naukę rekolekcyjną dla dzieci wygłosił ks. kan. dr Zbigniew Śledziński, w której zaznaczył, jak ważne jest przygotowanie na przyjście Pana Jezusa nie tylko podczas Adwentu, ale również w ciągu całego życia, zwłaszcza w ważnych jego wydarzeniach. Zachęcał rodziców do dialogu z własnymi dziećmi, który umacnia więzi rodzinne i otwiera na większą wrażliwość i troskę o siebie nawzajem.

s. Eliza

Rekolekcje adwentowe (rozpoczęcie)
1. czytanie (Wj 12, 37-42)Wyjście Izraelitów z EgiptuPsalm (Ps 136 (135), 1b i 23a i 24. 10a i 11a i 12. 13a i 14a i 15 (R.: por. Ps 113 [112], 2a))Niech imię Pana będzie pochwalone
Albo: Alleluja