- 2014
2014-12-13 22:58:31
Podczas Mszy świętych roratnich dzieci wraz z rodzicami, uczestniczą w przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia. Tym przygotowaniom towarzyszy postać św. Teresy z Avila, której sylwetkę przybliża ks. Zbigniew.

Dzieci na roraty przynoszą zrobione przez siebie serduszka z dobrymi uczynkami, a w nagrodę mogą wylosować figurkę Maryi i dzwoneczek. Jedno z dzieci znosi figurkę Pana Jezusa o stopień niżej, by ukazać, że Boże Narodzenie jest już bardzo blisko, bo za niecałe dwa tygodnie. Im bliżej tego Dnia, tym bardziej wzmaga się klimat świątecznego oczekiwania.

Serce każdego z nas ma być gotowe na przyjęcie Pana. Zróbmy w tych dniach wszystko, aby tak było. Dobrą okazją są rozpoczynające się rekolekcje adwentowe oraz sakrament pokuty i pojednania.

s.Eliza

Roraty (2014-12-13)