Wpisane przez: ks. Zbigniew
- 2014
2014-09-07 12:49:14
  1. Msze Św. 7.00, 9.00 (kościół górny i dolny), 10.30 (kościół górny i dolny), 12.00 i 18.00. O 17.40 nieszpory. Po Mszy o 10.30 błogosłąwieństwo dzieci. O godz. 19.00 zostanie odśpiewana modlitwa uwielbienia Matki Bożej, zwana Akatystem.
  2. W poniedziałek 8 IX w nasze parafii Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - odpust. Msze Święte o 7.00 i o 10.00. O 17.40 nabożeństwo Maryjne. O godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy adoracje Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 urodzysta Msza Święta odpustowa, którą odprawi Ks. Bp Marek Solarczyk. Po Mszy procesja eucharystyczna a po procesji poświęcenie kwiatów.
  3. W piątek 12 IX - wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
  4. W sobotę 13 IX przybędzie do naszego Sanktuarium pielgrzymka piesza z naszego dekanatu. O godz 11.30 różaniec fatimski, 12.00 Msza koncelebrowana przez kapłanów z naszego dekanatu. Zapraszamy naszych parafian.
  5. Do nabycia prasa katolicka: tygodniki Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny.
  6. W środę o godz. 18.00 modlitwy do Matki Bożej Pocieszenia. Po nich Msza Święta zbiorowa. Prośby i podziękowania składamy w zakrystii przed Mszą Świętą.
  7. Zapraszamy do służby Panu Bogu w różnorakiej formie. Śpiewem - przez udział w scholi, która spotyka się w soboty o godz. 9.00 - 10.30; posługa przy procesjach jako Bielanka, oraz posługą przy ołtarzu przez bycie Ministrantem. Więcej informacji na temat spotkań można zasięgnąć u ks. Zbigniewa.
  8. Zapraszamy na spotkania rucho Światło-Życie w każdy piątek o 19.00
  9. Z inicjatywy rodziców ruszyła w czerwcu w Warszawie akcja informacyjna, mająca na celu powstrzymanie deprawację dzieci i młodzieży, która wkrada się do polskich szkół. W niedzielę 14.09 w Warszawskich parafiach, akcja ta będzie kontynuowana. Zapraszamy rodziców, wychowawców i wszystkich, którym leży na sercu dobro naszych dzieci na prezentację, na której chcemy przedstawić fakty, mówić o zagrożeniach, pokazać skuteczne rozwiążania, które należy podjąć, aby przeciwdziałać demoralizowaniu dzieci w związku z nowymi "Standardami Edukacji, Światowej Organizacji Zdrowia dla Europy". Chcemy zachęcić rodziców, aby zaangażowali się w życie szkoły swoich dzieci i aktywne przeciwstawili się niszczeniu niewinności dzieci. Zapraszały w następną niedzielę 14.09 po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 10.30 do sali w szkole przy kościele. Organizatorzy zapewniają opiekę dla dzieci. - Rodzice z Obywatelskiej Inicjatywy Rodzin.

ogł. Ks. Proboszcz,
red. Ks. Zbigniew