- 2014
2014-06-17 09:02:49
W dniu dzisiejszym mija 40 Rocznica Święceń Kapłańskich naszego Ks.proboszcza Pamiętajmy o nim w dzisiejszej modlitwie Dziekan dekanatu w Sulejówku ks. prał. Jan Gołębiewski urodził się 25 marca 1941 r. w Warszawie (par. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zerzniu). Święcenia kapłańskie przyjął 16 czerwca 1974 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Był wikariuszem w Bełchowie, Tłuszczu, Milanówku i Otwocku. W latach 1988-1993 proboszcz parafii św. Anny w Długiej Kościelnej. Od 1993 r. jest proboszczem parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Sulejówku. Od 25 marca 2003 r. dziekan w Sulejówku.

Matka Boża Pocieszenia - czcigodny wizerunek Matki Najświętszej przedstawia Madonnę trzymającą na ramieniu Dzieciątko ubrane w bogate srebrne szaty. Dzieciątko spoglądając na Matkę unosi rękę w geście błogosławieństwa. Drugą dłonią podtrzymuje księgę Słowa Bożego. Nad obydwoma postaciami unoszą się aniołowie.

Obecny proboszcz ks. dziekan Jan Gołębiewski otrzymał go kilkanaście lat temu od pewnej rodziny. Specjaliści z Muzeum Narodowego w Warszawie ocenili go jako wartościowy, XVII-wieczny zabytek o charakterze wybitnie kultowym. - Po renowacji długo zastanawiałem się nad dalszym przeznaczeniem obrazu Madonny, którą nazwałem Matką Pocieszenia. Na wskutek prośby parafian, którzy pragnęli mieć wizerunek Maryi w świątyni pod Jej wezwaniem postanowiłem ofiarować obraz kościołowi, aby ukazując piękno Bożej Rodzicielki był ukojeniem dla wielu ludzi dotkniętych cierpieniem - mówi ks. Gołębiewski.

10 września 1995 r. odbyła się w kościele intronizacja obrazu. Dokonał jej bp Stanisław Kędziora. 31 maja 1998 r. bp Kazimierz Romaniuk go ukoronował. Była to pierwsza koronacja w diecezji warszawsko-praskiej. Wtedy ustanowione zostało sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.
- Moim pragnieniem jest aby świątynia stała się miejscem wielkiego kultu Maryi. Ale człowiek nie może działać sam. Potrzebna jest wola Boża i łaska, którą można otrzymać jedynie dzięki modlitwie. Chcę rozmodlić ludzi, pragnę aby pokochali ten piękny wizerunek - podkreśla Ksiądz Dziekan z Sulejówka.

I. Krajewska