Adoracja!
2013-10-27 08:02:11
27 października 2013 r.
XXX Niedziela Zwykła

1. Msze Święte: 7.00, 9.00 (kościół górny i dolny), 10.30 (kościół górny i dolny), 12.00 (Msza po łacinie), 18.00. O 17.20 w kaplicy różaniec w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.
  2. Do nabycia prasa katolicka: tygodniki Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny.
  3. W środę o godz. 18.00 modlitwy do Matki Bożej Pocieszenia. Prośby i podziękowania składamy na karteczkach w zakrystii przed nabożeństwem. Msza święta zbiorowa w tych intencjach.
  4. Zapraszamy do Służby Liturgicznej w naszej parafii. Spotkania odbywają się
    • W poniedziałek o 18.45 - ministranci młodsi (do VI klasy szkoły podstawowej)
    • W środę o 19.00 - ministranci starsi i lektorzy (od I klasy gimnazjum)
    • W czwartek o 16.30 - bielanki młodsze (do VI klasy szkoły podstawowej)
    • W sobotę o 8.00 - bielanki starsze (od I klasy gimnazjum)
  5. Taca zebrana z okazji Dnia Papieskiego dla młodzieży studiującej wyniosła 4860 zł.
  6. Dzisiaj o godz. 19.00 w kaplicy Matki Bożej odbędzie się pierwsze spotkanie młodzieży chcącej rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Kandydatem można zostać najwcześniej w trzeciej klasie gimnazjum. Na to pierwsze spotkanie zapraszamy kandydatów i ich rodziców.
  7. W poniedziałek 28 X - święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  8. W czwartek 31 X o g. 17.30 serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa w ostatnim już w tym roku październikowym nabożeństwie różańcowym.
  9. W piątek 1 XI - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte: 7.00, 9.00, 12.00 (na cmentarzu grzebalnym), 18.00. Msza o 12.00 poprzedzona zostanie procesją na cmentarzu i modlitwami za zmarłych. Prosimy o godne zachowanie się na cmentarzu.
  10. Tego dnia przypada I-szy piątek miesiąca. Spowiedź w trakcie Mszy Świętych i na cmentarzu. Do chorych kapłani udadzą się w przyszły piątek 8 XI.
  11. W sobotę 2 XI - Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych . Msze Święte: 7.00, 10.00, 18.00. O 17.30 odczytane zostaną wypominki jednorazowe, w których to intencji zostanie odprawiona Msza o 18.00.
  12. Wypominki jednorazowe i roczne składamy w zakrystii lub w dni powszednie w godzinach kancelaryjnych. Wypominkowa Msza za zmarłych w każdy III-ci piątek miesiąca o godz. 18.00.
  13. Przypominamy, że świadome i dobrowolne obchodzenie tzw. haloween jest grzechem przeciwko I-szemu przykazaniu Bożemu. Ponieważ to druidyczne i satanistyczne święto duchów i bożka śmierci jest sprzeczne z wiarą chrześcijańską i niebezpieczne duchowo (jako grzech i otwarcie na okultyzm i magię), nie wolno go lekceważyć - nawet obchodząc je z przymrużeniem oka czy dla żartu. Twórca współczesnego satanizmu, Anton Lawey w swojej książce "Biblia szatana", która stała się instruktarzem dla współczesnych grup satanistycznych i okultystycznych - napisał, że noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym. Kroniki policyjne wskazują, że w tę noc dokonuje się najwięcej aktów ofiarowania ludzi (zwłaszcza niemowląt) i zwierząt siłom zła. Zamiast promować otwarty satanizm uczcijmy godnie pamięć naszych zmarłych i pomóżmy im nasza modlitwą. Obok gazetki parafialnej znajdują się ulotki informacyjne na ten temat.

ks. Zbyszek

Brak wizyty duszpasterskiej na dziś.
Zobacz plan wizyty kolędowej
1. czytanie (Rdz 3, 1-8)Grzech pierworodnyPsalm (Ps 32 (31), 1b-2. 5. 6-7 (R.: por. 1b))Szczęśliwy, komu odpuszczono grzechy.Aklamacja (Por. Dz 16, 14b)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mk 7, 31-37)Uzdrowienie głuchoniemego Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. Greg. 15: + Wacława Mularczyk
2. + Jerzy Trybuchowicz w 12 rocz. śm. z prośbą o wieczne zbawienie