- Sakramenty
2012-06-06 07:46:13
Sakramentu Namaszczenia Chorych udziela się człowiekowi żyjącemu, jeden raz w czasie danej choroby. Gdy choroba jest przewlekła można powtarzać ten sakrament, ale nie za często.
Chory może wielokrotnie przyjmować Sakrament Pokuty i Eucharystii. Widząc kapłana zdążającego z Najświętszym Sakramentem do chorego starajmy się uklęknąć, aby oddać cześć Chrystusowi ukrytemu pod postacią Chleba Eucharystycznego.

Przygotowanie pokoju chorego:
Na stole nakrytym białym obrusem stawiamy: krzyż i zapaloną święcę, wodę święconą i kropidło. Jeżeli wymaga tego stan zdrowia chorego, to można również mieć w pobliżu wodę w szklance i łyżeczkę (aby chory, który ma problemy z przełykaniem mógł łatwiej przełknąć komunię św.).

Zachęcamy, aby rodzina razem z chorym licznie przystąpiła do komunii św. Należy uprzednio powiadomić kapłana ile osób będzie przyjmować Najświętszy Sakrament.

Chorych odwiedzamy przed świętami w Adwencie i Wielkim Poście. Istnieje możliwość, aby kapłan odwiedzał danego chorego, co miesiąc w każdy pierwszy piątek, taką osobę trzeba zapisać w kancelarii parafialnej lub zgłosić miejscowym duszpasterzom.

Pierwsze czytanie: Dz 18, 23-28Działalność ApollosaPsalm responsoryjny: Ps 47 (46), 2-3. 8-9. 10 (R.: por. 8a)Śpiew przed Ewangelią: J 16, 28Ewangelia: J 16, 23b-28Opuszczam świat i idę do Ojca Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
<--sobota
2017-5-27
07:00+ Paweł i Sławomir Palusińscy