- 2013
2013-03-23 23:20:15

Wielki Piątek - o godz. 18:00 Liturgia Męki Pańskiej, w czasie liturgii Adoracja Krzyża i Komunia św., a na zakończenie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. W tym dniu całonocna adoracja przy Grobie Pańskim.
Natomiast zachęcamy, aby od rana towarzyszyć Jezusowi w Jego trwodze pojmania i uwięzienia modląc się w Ciemnicy.
W Wielki Piątek zapraszamy również na Jutrznię o godz. 8:00, a następnie na wspólną Drogę Krzyżową o godz. 15:00.

Wielka Sobota
Rano zapraszamy na Jutrznię o godz. 8:00.
Gorąco zachęcamy również do nawiedzania Grobu Pańskiego, możemy już od rana towarzyszyć Jezusowi swoją modlitwą, jak również w ciągu dnia być z nim w tajemnicy jego męki i śmierci, oczekując na chwalebne zmartwychwstanie.
W tym dniu również poświęcenie pokarmów od godz. 8:30 - 13:00 i od 14:00 - 17:00. Poświęcenie pokarmów na ul. Czynu Społecznego o godz. 11:00 (prosimy o pojazd na godz. 10:45), u Sióstr Misyjnych, na ul. Wspólnej o godz. 12:00.
Tego dnia ministranci będą rozprowadzali przed kościołem wodę święconą.

Msza Wigilii Paschalnej o godz. 19:00 - to centralna Liturgia tego dnia, która już właściwie należy do Niedzieli Wielkanocnej, bowiem w czasie jej trwania przeżywamy tajemnicę zmartwychwstania Chrystusa. Na tę Mszę przynosimy świece. Składa się ona z czterech części: Liturgii światła, gdzie poświęcony jest ogień i od niego zapalany Paschał - symbol Jezusa zmartwychwstałego; z Liturgii słowa Bożego, gdzie słuchamy o historii zbawienia; z Liturgii chrzcielnej, gdzie błogosławiona jest woda chrzcielna i odnawiane są przyrzeczenia chrztu św.; wreszcie z Liturgii Eucharystycznej.

W Niedzielę Zmartwychwstania zapraszamy na procesję i Mszę św. rezurekcyjną  o godz. 6:00. Pozostałe Msze św. o godz.: 9:00, 10:30, 12:00 - chrzty i 18:00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

x. Arek