- 2013
2013-03-17 07:20:29
Ogłoszenia parafialne
  1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Hymnem do Ducha Świętego rozpoczęliśmy dzisiaj o godz. 7:00 Rekolekcje Wielkopostne. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 9:00 w kaplicy Matki Bożej, 10:30, 10:30 w kaplicy Matki Bożej, 12:00 i 18:00, o godz. 17:15 Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 10:30, odbędzie się Koncert Pieśni Wielkopostnych w wykonaniu naszej parafialnej scholi dziecięcej "Nutki Jezusa", na który serdecznie zapraszamy.
  3. Dziś Msza św. o godz. 12:00 będzie celebrowana w języku łacińskim.
  4. Dziś zbiórka do puszek na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  5. Do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny.
  6. Caritas diecezji Warszawsko-Praskiej przygotował na święta Wielkanocne paschaliki i świece, które można nabyć przed zakrystią. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najuboższym mieszkańcom naszej diecezji.
  7. Zapraszamy całą parafię do uczestniczenia w Rekolekcjach Wielkopostnych, które dziś rozpoczęliśmy. Codziennie od poniedziałku do środy włącznie w różnych godzinach będą miały miejsce Msze św. z nauką rekolekcyjną. Na każdej Mszy św. będzie też możliwość wyspowiadania się. Szczegółowy plan podany jest w naszym informatorze "Sanktuarium", w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  8. We wtorek 19 marca Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Patronalne święto wszystkich mężczyzn. Jest to również dzień Inauguracji Pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka I. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  9. W środę 20 marca po Mszy św. o godz. 18:00, na zakończenie rekolekcji, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. W tym dniu ofiary złożone na tece przeznaczone będą dla Księży Rekolekcjonistów.
  10. W czasie rekolekcji (tj. poniedziałek, wtorek, środa) kancelaria parafialna będzie nieczynna. W ważnych sprawach prosimy zgłaszać się bezpośrednio do Księży.
  11. Chorych przed świętami odwiedzimy w piątek 22 marca, od godz. 9:00. W związku z tym prosimy o zgłaszanie chorych.
  12. Zachęcamy, aby na Wielkanoc składać dobrowolne dary dla biednych z naszej parafii. Prosimy o produkty trwałe: mąka, cukier, makaron, sucha wędlina, słodycze, środki czystości itp.
  13. W przyszłą niedzielę (tj. 24 marca) przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień, czyli czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Paschalnych i rozważania męki Chrystusa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm oraz czytanie Męki Pańskiej.
  14. Palmy będzie można nabyć w przyszłą niedzielę, przed kościołem, przed i po każdej Mszy św. Palmy rozprowadza młodzież należąca do grup parafialnych. Ofiary złożone za palmy będą przeznaczone dla dzieci i młodzieży z grup oraz wspólnot parafialnych. Pieniądze te będą wykorzystane na takie cele jak wakacyjne rekolekcje, kolonie itp.
  15. Dziś i w następne niedziele młodzież z KSM po każdej Mszy Świętej będzie rozprowadzała kartki świąteczne. Zachęcamy do ich nabywania.
  16. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 23 marca o godz. 18.30 w szkole tuż obok kościoła.
  17. Zakończyła się peregrynacja obrazu Świętej Rodziny po rodzinach z Domowego Kościoła. W związku z tym zachęcamy wszystkie rodziny z naszej parafii, które chciałyby przyjąć ikonę do swego domu o zgłaszanie się do Księży. Jest to naprawdę wspaniałe doświadczenie modlitewne, które pomoże umocnić wiarę w rodzinach.

x. Arek