- Sakramenty
2012-06-03 22:05:43
Bierzmowanie jest sakramentem, przez który już wcześniej ochrzczeni otrzymują przez namaszczenie czoła i włożenie rąk szafarza dar samego Ducha Świętego, a przez naznaczenie charakterem doskonalej łączą się z Kościołem i mocniej są zobowiązani, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem.

Zobowiązania wynikające z przyjęcia sakramentu bierzmowania:
  1. budowanie wspólnoty chrześcijańskiej przez umacnianie wewnętrznych (nadprzyrodzonych) i zewnętrznych więzi z Kościołem
  2. dawanie świadectwa Chrystusowi przez odważne wyznawanie, głoszenie i obronę wiary oraz osobiste zaangażowanie apostolskie
  3. odpowiedzialność za Kościół przez dojrzałe współdziałanie z hierarchią kościelną w realizowaniu powołania Kościoła, jakim jest doprowadzenie ludzi do zbawienia.
Obecnie w naszej parafii przygotowanie do sakramentu bierzmowania jest dwuletnie. Rozpoczyna się w III klasie gimnazjum, a kończy w I klasie szkoły ponadgimnazjalnej. Łączy się ono z cyklem katechez i różnego rodzaju spotkań mających na celu doprowadzenie młodych ludzi do dojrzałej wiary.

Przygotowanie do bierzmowania osób dorosłych stanowi odrębną kwestię i jest każdorazowo rozpatrywane indywidualnie w porozumieniu z miejscowymi duszpasterzami.

Pierwsze czytanie: Dz 18, 23-28Działalność ApollosaPsalm responsoryjny: Ps 47 (46), 2-3. 8-9. 10 (R.: por. 8a)Śpiew przed Ewangelią: J 16, 28Ewangelia: J 16, 23b-28Opuszczam świat i idę do Ojca Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
<--sobota
2017-5-27
07:00+ Paweł i Sławomir Palusińscy