- Sakramenty
2012-06-03 22:05:43
Bierzmowanie jest sakramentem, przez który już wcześniej ochrzczeni otrzymują przez namaszczenie czoła i włożenie rąk szafarza dar samego Ducha Świętego, a przez naznaczenie charakterem doskonalej łączą się z Kościołem i mocniej są zobowiązani, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem.

Zobowiązania wynikające z przyjęcia sakramentu bierzmowania:
  1. budowanie wspólnoty chrześcijańskiej przez umacnianie wewnętrznych (nadprzyrodzonych) i zewnętrznych więzi z Kościołem
  2. dawanie świadectwa Chrystusowi przez odważne wyznawanie, głoszenie i obronę wiary oraz osobiste zaangażowanie apostolskie
  3. odpowiedzialność za Kościół przez dojrzałe współdziałanie z hierarchią kościelną w realizowaniu powołania Kościoła, jakim jest doprowadzenie ludzi do zbawienia.
Obecnie w naszej parafii przygotowanie do sakramentu bierzmowania jest dwuletnie. Rozpoczyna się w III klasie gimnazjum, a kończy w I klasie szkoły ponadgimnazjalnej. Łączy się ono z cyklem katechez i różnego rodzaju spotkań mających na celu doprowadzenie młodych ludzi do dojrzałej wiary.

Przygotowanie do bierzmowania osób dorosłych stanowi odrębną kwestię i jest każdorazowo rozpatrywane indywidualnie w porozumieniu z miejscowymi duszpasterzami.

2018-02-19 - poniedziałek
16:00PL. CZARNIECKIEGO (61, 80, 81, 82)
1. czytanie(Kpł 19, 1-2. 11-18)Prawo świętościPsalm(Ps 19 (18), 8-9. 10 i 15 (R.: por. J 6, 63c))Słowa Twe, Panie, są duchem i życiemAklamacja(2 Kor 6, 2b)Chwała Tobie, Słowo BożeEwangelia(Mt 25, 31-46)Chrystus będzie nas sądził z uczynków miłości Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00Gregorianka 18: + Krzysztof Sapiela i Eugeniusz Bajerowski