- Sakramenty
2012-06-03 22:05:43
Bierzmowanie jest sakramentem, przez który już wcześniej ochrzczeni otrzymują przez namaszczenie czoła i włożenie rąk szafarza dar samego Ducha Świętego, a przez naznaczenie charakterem doskonalej łączą się z Kościołem i mocniej są zobowiązani, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem.

Zobowiązania wynikające z przyjęcia sakramentu bierzmowania:
  1. budowanie wspólnoty chrześcijańskiej przez umacnianie wewnętrznych (nadprzyrodzonych) i zewnętrznych więzi z Kościołem
  2. dawanie świadectwa Chrystusowi przez odważne wyznawanie, głoszenie i obronę wiary oraz osobiste zaangażowanie apostolskie
  3. odpowiedzialność za Kościół przez dojrzałe współdziałanie z hierarchią kościelną w realizowaniu powołania Kościoła, jakim jest doprowadzenie ludzi do zbawienia.
Obecnie w naszej parafii przygotowanie do sakramentu bierzmowania jest dwuletnie. Rozpoczyna się w III klasie gimnazjum, a kończy w I klasie szkoły ponadgimnazjalnej. Łączy się ono z cyklem katechez i różnego rodzaju spotkań mających na celu doprowadzenie młodych ludzi do dojrzałej wiary.

Przygotowanie do bierzmowania osób dorosłych stanowi odrębną kwestię i jest każdorazowo rozpatrywane indywidualnie w porozumieniu z miejscowymi duszpasterzami.

1. czytanie(Mdr 12, 13. 16-19)Dobroć Boga dla ludziPsalm(Ps 86 (85), 5-6. 9-10. 15-16a (R.: por. 5a))Panie, Ty jesteś dobry i łaskawy2. czytanie(Rz 8, 26-27)Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabościAklamacja(Por. Mt 11, 25)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia(Mt 13, 24-43)Przypowieść o chwaście wśród zboża Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
<--niedziela
2017-7-23
07:00+ Henryk Jezierski 2 rocznica śmierci
09:00+ Janina, Henryk, Ryszard Buczek
10:30+ Krzysztof Truszczyński [imieninowa] + Janina Piłczyńska
12:001. O Boże błogosławieństwo dla Stasia w 9 rocznicę urodzin.
2. O zdrowie dla Józefa Ochnio i siłę w walce z chorobą

CHRZEST:
1. Hanna Marta Skrzypiec, 2. Daniel Cyngalow; 3. Julia Lewandowska; 4. Natasza Kowalczyk;
5. Aleksander Tomasz Keller
18:00+ Tadeusz Michalik, CR Michalik, Witanowscy