- Sakramenty
2012-06-03 22:05:43
Bierzmowanie jest sakramentem, przez który już wcześniej ochrzczeni otrzymują przez namaszczenie czoła i włożenie rąk szafarza dar samego Ducha Świętego, a przez naznaczenie charakterem doskonalej łączą się z Kościołem i mocniej są zobowiązani, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem.

Zobowiązania wynikające z przyjęcia sakramentu bierzmowania:
  1. budowanie wspólnoty chrześcijańskiej przez umacnianie wewnętrznych (nadprzyrodzonych) i zewnętrznych więzi z Kościołem
  2. dawanie świadectwa Chrystusowi przez odważne wyznawanie, głoszenie i obronę wiary oraz osobiste zaangażowanie apostolskie
  3. odpowiedzialność za Kościół przez dojrzałe współdziałanie z hierarchią kościelną w realizowaniu powołania Kościoła, jakim jest doprowadzenie ludzi do zbawienia.
Obecnie w naszej parafii przygotowanie do sakramentu bierzmowania jest dwuletnie. Rozpoczyna się w III klasie gimnazjum, a kończy w I klasie szkoły ponadgimnazjalnej. Łączy się ono z cyklem katechez i różnego rodzaju spotkań mających na celu doprowadzenie młodych ludzi do dojrzałej wiary.

Przygotowanie do bierzmowania osób dorosłych stanowi odrębną kwestię i jest każdorazowo rozpatrywane indywidualnie w porozumieniu z miejscowymi duszpasterzami.

1. czytanie(1 Tm 3, 1-13)Cechy wymagane od biskupów i diakonówPsalm(Ps 101 (100), 1b-2b. 2c-3b. 5-6 (R.: por. 2c))Zawsze uczciwie będę postępowałAklamacja(Por. Łk 7, 16)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia(Łk 7, 11-17)Wskrzeszenie młodzieńca z Nain Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
<--wtorek
2017-9-19