- 2016
2016-05-23 12:39:40
W uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszej Parafii w Sulejówku miała miejsce Pierwsza Komunia Święta. 108 dzieci z obydwu szkół podstawowych po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa do swojego serca. Dzieci były przygotowywanie przez cały rok do tego wydarzenia przez siostry katechetki
s. Rafaelę Woźnicę i s. Elizę Szyprowską oraz swoich rodziców.

Każdy dzień w Białym Tygodniu był poświęcony konkretnemu tematowi:
Poniedziałek w Święto Maryi Matki Kościoła (dzień odpustu w naszej parafii) dotyczył osoby Maryi.
Wtorek - poświęcony był misjom. Dzieci w tym dniu złożyły swoje ofiary na wyposażenie szkoły w Południowej Afryce, gdzie pracuje s. Małgorzata Baczewska.
Środa – w tym dniu ks. Piotr Główka przybliżył dzieciom osobę św. Jana Pawła II z racji rocznicy Jego urodzin.
Czwartek – w Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana odbyła się Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą.
Piątek – dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzieci zapoznały się z 12 obietnicami jakie Pan Jezus przekazał św. Małgorzacie Marii Alacoque.
Sobota – na zakończenie Białego Tygodnia dzieci oddały się pod opiekę Matki Bożej zawierzając Jej wstawiennictwu całe swoje życie. Bardzo wymownym akcentem były białe kwiaty, które każde dziecko złożyło u przy obrazie Matki Bożej Pocieszenia. Ks. Proboszcz poświęcił również dewocjonalia, które dzieci przyniosły do kościoła.

s.Eliza

podpis:

komentarz:

Biały tydzień
1. czytanie(Mdr 12, 13. 16-19)Dobroć Boga dla ludziPsalm(Ps 86 (85), 5-6. 9-10. 15-16a (R.: por. 5a))Panie, Ty jesteś dobry i łaskawy2. czytanie(Rz 8, 26-27)Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabościAklamacja(Por. Mt 11, 25)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia(Mt 13, 24-43)Przypowieść o chwaście wśród zboża Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
<--niedziela
2017-7-23
07:00+ Henryk Jezierski 2 rocznica śmierci
09:00+ Janina, Henryk, Ryszard Buczek
10:30+ Krzysztof Truszczyński [imieninowa] + Janina Piłczyńska
12:001. O Boże błogosławieństwo dla Stasia w 9 rocznicę urodzin.
2. O zdrowie dla Józefa Ochnio i siłę w walce z chorobą

CHRZEST:
1. Hanna Marta Skrzypiec, 2. Daniel Cyngalow; 3. Julia Lewandowska; 4. Natasza Kowalczyk;
5. Aleksander Tomasz Keller
18:00+ Tadeusz Michalik, CR Michalik, Witanowscy