- 2016
2016-05-23 12:39:40
W uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszej Parafii w Sulejówku miała miejsce Pierwsza Komunia Święta. 108 dzieci z obydwu szkół podstawowych po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa do swojego serca. Dzieci były przygotowywanie przez cały rok do tego wydarzenia przez siostry katechetki
s. Rafaelę Woźnicę i s. Elizę Szyprowską oraz swoich rodziców.

Każdy dzień w Białym Tygodniu był poświęcony konkretnemu tematowi:
Poniedziałek w Święto Maryi Matki Kościoła (dzień odpustu w naszej parafii) dotyczył osoby Maryi.
Wtorek - poświęcony był misjom. Dzieci w tym dniu złożyły swoje ofiary na wyposażenie szkoły w Południowej Afryce, gdzie pracuje s. Małgorzata Baczewska.
Środa – w tym dniu ks. Piotr Główka przybliżył dzieciom osobę św. Jana Pawła II z racji rocznicy Jego urodzin.
Czwartek – w Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana odbyła się Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą.
Piątek – dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzieci zapoznały się z 12 obietnicami jakie Pan Jezus przekazał św. Małgorzacie Marii Alacoque.
Sobota – na zakończenie Białego Tygodnia dzieci oddały się pod opiekę Matki Bożej zawierzając Jej wstawiennictwu całe swoje życie. Bardzo wymownym akcentem były białe kwiaty, które każde dziecko złożyło u przy obrazie Matki Bożej Pocieszenia. Ks. Proboszcz poświęcił również dewocjonalia, które dzieci przyniosły do kościoła.

s.Eliza

podpis:

komentarz:

Biały tydzień
1. czytanie(1 Tm 6, 13-16)Zachować wierność Chrystusowi aż do Jego przyjściaPsalm(Ps 100 (99), 2-3. 4-5 (R.: por. 2b))Stańcie z radością przed obliczem PanaAklamacja(Por. Łk 8, 15)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia(Łk 8, 4-15)Przypowieść o siewcy Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
<--sobota
2017-9-23