Wpisane przez: ks. Zbigniew
- 2016
2016-03-06 06:30:29
  1. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 (kościół dolny i górny), 10:30 (kościół dolny i górny), 12:00, 18:00. Gorzkie żale z nauką pasyjną i procesją o godz. 17:20
  2. Do nabycia prasa katolicka: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny i inne.
  3. W środę modlitwy do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 18:00.  Prośby i podziękowania składamy na kartkach w zakrystii.
  4. W piątek Droga Krzyżowa: 16:30 dla dzieci, 17:15 dla dorosłych, 18:30 dla młodzieży i chętnych.
  5. Zachęcamy do składania dobrowolnych ofiar na święta wielkanocne dla ubogich z naszej parafii (mąka, cukier, sucha więdlina, środki czystości itp.).
  6. Składamy serdeczne podziękowania spowiednikom naszego dekanatu, którzy służyli sakramentem pojednania w trakcie nocy konfesjonałów.
  7. Misje święte w naszej parafii rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu 13 marca. Program dostępny jest w informatorze, gablocie i na stronie parafii.
  8. Spotkanie osób przygotowujących się do Bierzmowania wraz z ks. Zbigniewem odbędzie się dziś o godzinie 19:00 w kaplicy Matki Bożej.
  9. Osoby chcące wybrać się na ŚDM do Krakowa prosimy o zgłaszanie się do ks. Michała lub koordynatorów ŚDM.
  10. Razem z założycielem Stowarzyszenia WIOSNA – księdzem Jackiem WIOSNĄ Stryczkiem oraz z Wspólnotą Indywidualności Otwartych zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, której apogeum przypada w Warszawie na 11. marca.
    Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie – ruszamy w nocy na ponad 40-kilometrową wędrówkę. Sami, w milczeniu. Zdani wyłącznie na siebie i własne siły. Dostajemy do ręki mapę i rozważania - 14 stacji męki Jezusa. Doświadczamy bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdzamy i przekraczamy siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony. W ubiegłym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wzięło udział prawie 12 tysięcy osób. Chcemy, aby w tym roku było nas jeszcze więcej.
    Wszystkie potrzebne informacje oraz zapisy na stronie internetowej: www.edk.org.pl.

ks. Proboszcz