- 2016
2016-01-18 14:12:53
W niedzielę 17 stycznia z inicjatywy Rady Parafialnej, przy życzliwym wsparciu księdza Proboszcza, asyście ks. Zbyszka i z udziałem ks. Michała - odbyło się pierwsze Spotkanie Wspólnot naszej Parafii. Działające przy naszym kościele - Służba liturgiczna: Ministranci i Bielanki, Schola - Nutki Jezusa, Chór, Zgromadzenia zakonne - Siostry Wspomożycielki Dusz Czyśćcowych i Siostry ze Zgromadzenia Misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego, OAZA czyli Ruch Światło Życie, Kościół domowy, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Skauci Europy, Żywy Różaniec, Caritas, Tradycyjna Grupa Męska – wszyscy przygotowali prezentacje swojej działalności. Zobaczyliśmy jakie bogactwo darów drzemie w naszej rodzinie parafialnej, w wielkiej różnorodności ujawniającą się jedność. To bardzo znamienne w niedziele przed rozpoczynającym się Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego tegoroczne hasło można odnieść również do uczestników naszego parafialnego spotkania - „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana” (1P2,9). Drugim nie mniej wymownym tłem spotkania jest aktywne włączenie się w jego przygotowanie przedstawicieli obecnej w naszej parafii Wspólnoty Focolari – której charyzmatem jest właśnie budowanie Jedności.

To niedzielne spotkanie poza umacniającą radością zobaczenia siebie nawzajem, otwiera także – oby podjęte przez nas wszystkich – perspektywy budowania wspólnoty wspólnot, jaką przecież jest w istocie parafia.

Małgorzata Bartas-Witan

Komentarze dodaj
Grupa Męska
2016-01-21 09:47
dla tych co nie byli i nie widzieli:
Graffi
2016-01-18 19:10
ks. Michał powala swoimi zdjęciami

1. czytanie(Mdr 12, 13. 16-19)Dobroć Boga dla ludziPsalm(Ps 86 (85), 5-6. 9-10. 15-16a (R.: por. 5a))Panie, Ty jesteś dobry i łaskawy2. czytanie(Rz 8, 26-27)Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabościAklamacja(Por. Mt 11, 25)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia(Mt 13, 24-43)Przypowieść o chwaście wśród zboża Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
<--niedziela
2017-7-23
07:00+ Henryk Jezierski 2 rocznica śmierci
09:00+ Janina, Henryk, Ryszard Buczek
10:30+ Krzysztof Truszczyński [imieninowa] + Janina Piłczyńska
12:001. O Boże błogosławieństwo dla Stasia w 9 rocznicę urodzin.
2. O zdrowie dla Józefa Ochnio i siłę w walce z chorobą

CHRZEST:
1. Hanna Marta Skrzypiec, 2. Daniel Cyngalow; 3. Julia Lewandowska; 4. Natasza Kowalczyk;
5. Aleksander Tomasz Keller
18:00+ Tadeusz Michalik, CR Michalik, Witanowscy