- 2016
2016-01-18 14:12:53
W niedzielę 17 stycznia z inicjatywy Rady Parafialnej, przy życzliwym wsparciu księdza Proboszcza, asyście ks. Zbyszka i z udziałem ks. Michała - odbyło się pierwsze Spotkanie Wspólnot naszej Parafii. Działające przy naszym kościele - Służba liturgiczna: Ministranci i Bielanki, Schola - Nutki Jezusa, Chór, Zgromadzenia zakonne - Siostry Wspomożycielki Dusz Czyśćcowych i Siostry ze Zgromadzenia Misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego, OAZA czyli Ruch Światło Życie, Kościół domowy, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Skauci Europy, Żywy Różaniec, Caritas, Tradycyjna Grupa Męska – wszyscy przygotowali prezentacje swojej działalności. Zobaczyliśmy jakie bogactwo darów drzemie w naszej rodzinie parafialnej, w wielkiej różnorodności ujawniającą się jedność. To bardzo znamienne w niedziele przed rozpoczynającym się Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego tegoroczne hasło można odnieść również do uczestników naszego parafialnego spotkania - „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana” (1P2,9). Drugim nie mniej wymownym tłem spotkania jest aktywne włączenie się w jego przygotowanie przedstawicieli obecnej w naszej parafii Wspólnoty Focolari – której charyzmatem jest właśnie budowanie Jedności.

To niedzielne spotkanie poza umacniającą radością zobaczenia siebie nawzajem, otwiera także – oby podjęte przez nas wszystkich – perspektywy budowania wspólnoty wspólnot, jaką przecież jest w istocie parafia.

Małgorzata Bartas-Witan

Komentarze dodaj
Grupa Męska
2016-01-21 09:47