Wpisane przez: Janek Wanke
- Aktualnosci
2015-12-15 14:43:09

Już niedługo odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, czyli spotkanie młodych z całego świata z Papieżem Franciszkiem. Zachęcamy nadal do pomocy, wolontariatu i przyjęcia pielgrzymów. Jeśli chcesz pomóc - zadzwoń, napisz, zgłoś się. O wszystkim dowiesz się tutaj. Każda para rąk się liczy :)

W naszej parafii zorganizowany będzie wyjazd do Krakowa - na Wydarzenia Centralne. Jak będzie wyglądał plan wyjazdu? Kiedy, co i jak? Zobaczcie sami:

Nasza diecezja organizuje kilka możliwości wyjazdu, tzw. pakietów. Pierwszy pakiet (A) zawiera w sobie wyjazd na cały tydzień od 25.07 do 1.08

Opcja TYGODNIOWA (A) od 25/07/2016 do 01/08/2016:
1-PAKIET A1: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
2-PAKIET A2: wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
3-PAKIET A3: zakwaterowanie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
4-PAKIET A4: transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.

Drugi pakiet (B), czyli wyjazd na weekend 29.07 - 1.08:

Opcja WEEKENDOWA (B) od 29/07/2016 do 1/08/2016:

1-PAKIET B1: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
2-PAKIET B2: wyżywienie, transport ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.

Jest także pakiet trzeci (C) czyli wyjazd na Mszę z Papieżem:

Opcja CZUWANIE I MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE (C)  30/07/2016 i 31/07/2016
PAKIET C: transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.

Ponadto, pakiety A i można rozszerzyć o jeden dodatkowy dzień:

PAKIET A1+: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma w okresie od 25/07 do 02/08/2016.
PAKIET A3+: zakwaterowanie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma od 25/07 do 02/08/2016.
PAKIET B1+: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma w okresie od 29/07 do 02/08/2016.

Użyte w tabelach pojęcia oznaczają:

Nocleg pielgrzyma
Nocleg u rodziny, w szkole, w miasteczku namiotowym. Do noclegu przypisane jest śniadanie, które będzie wydawane na podstawie talonu śniadaniowego.

Wyżywienie  pielgrzyma
Wydawane na terenie ŚDM dwóch ciepłych posiłków dziennie (jeden w ciągu dnia i drugi wieczorem) na podstawie dwóch osobnych talonów dla każdego pielgrzyma, który wybierze pakiet z wyżywieniem. Każdego dnia pielgrzym będzie miał do dyspozycji dwa talony, do zrealizowania w dowolnej kolejności: talon na posiłek dwudaniowy i talon na posiłek trzydaniowy.

Ubezpieczenie pielgrzyma
Ubezpieczenie NW, KL i OC obejmujące okres pobytu na ŚDM w Krakowie.

Transport pielgrzyma
Przejazdy komunikacją miejską w obrębie miasta oraz z miejsc noclegu do centrum wydarzeń i miejsc Wydarzeń Centralnych.

Plecak Pielgrzyma
Materiały religijno-informacyjne oraz inne produkty niezbędne i pomocne w pełnym uczestnicwie w ŚDM.

Z naszej parafii najprawdopodobniej zostaną utworzone pakiety A1, A1+, B1, B1+ lub C1

Jeśli jesteście zainteresowani wyjazdem lub chcecie zadać jakieś pytanie, wystarczy napisać maila ze zgłoszeniem (imię, nazwisko, data urodzenia, pakiet) na adres sdm@parafisulejowek.pl lub zadzwonić do ks. Michała. (kontakt o tu)

Janek