- 2015
2015-12-14 16:16:31
Eucharystia dla dzieci Pierwszokomunijnych

Podczas Mszy świętej w trzecią niedzielę Adwentu, zostały poświęcone Medaliki Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Ksiądz Proboszcz podczas kazania mówił, jak ważne jest przygotowanie na przyjście Pana Jezusa nie tylko podczas Adwentu, ale również w ciągu całego życia, zwłaszcza w ważnych jego wydarzeniach. Zwrócił uwage, że czas przygotowania do Sakramentów Pokuty i Pojednania oraz Eucharystii jest Adwentem, czyli radosnym oczekiwaniem na te piękne Uroczystości.
Na zakończenie Mszy Świetej Ksiądz Proboszcz poświęcił figurki Dzieciątka Jezus i wręczył je każdemu obecnemu dziecku.

s. Eliza

Rekolekcje adwentowe (dzień 1)
1. czytanie(2 Mch 7, 1. 20-31)Wiara w zmartwychwstanie mocą męczennikówPsalm(Ps 17 (16), 1bcd. 5-6. 8 i 15 (R.: por. 15b))Gdy zmartwychwstanę, będę widział BogaAklamacja(Por. J 15, 16)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia(Łk 19, 11-28)Przypowieść o dziesięciu minach Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
<--środa