- 2015
2015-10-18 21:52:20
Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy tydzień misyjny pod hasłem „Od nawrócenia do misji”.
W naszej Parafii podczas Mszy świętych kazania głosił ks. Tomasz Grzyb, który przygotowuje się do pracy misyjnej w Boliwii a obecnie przebywa w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.
Natomiast na Mszy Świętej z udziałem dzieci swoim misyjnym doświadczeniem podzieliła się s. Małgorzata Baczewska ze Zgromadzenia Misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego, która przez rok przebywała na Filipinach a już w listopadzie udaje się na misje do Południowej Afryki. Siostra Małgorzata przez 3 lata pracowała w naszej Parafii, katechizując w Szkole Podstawowej nr 1.

Tydzień Misyjny jest okazją do modlitwy za całe dzieło misyjne Kościoła za misjonarzy i misjonarki oraz o tych, którzy jeszcze nie słyszeli Dobrej Nowiny o Chrystusie. Pragniemy oddać cześć Bogu, który nieustannie posyła uczniów, aby z wiarą i entuzjazmem głosili Ewangelię w każdym zakątku ziemi.

s.Eliza

Światowy Dzień Misyjny