- 2015
2015-10-12 22:11:02
„Rodzina jest wspólnotą świętą”.
św. Jan Paweł II

W niedziele 11 października obchodziliśmy XV Dzień Papieski przebiegający pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.

Święty Jan Paweł II był papieżem rodziny. Kiedyś sam tak powiedział, że chciałby zostać zapamiętany jako papież rodziny. Obecnie przeżywamy proces synodalny o rodzinie i z rodzinami, któremu na pewno On z nieba towarzyszy i go wspiera.

W naszej Parafii rozpoczęły się Msze Święte dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Sakramentów: Pokuty i Pojednania oraz Eucharystii.
Dzieci wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem uczestniczyły w Uroczystej Mszy Świętej podczas, której zostały poświęcone różańce.
W każdą drugą niedzielę miesiąca zapraszamy na Msze Święte z udziałem dzieci oraz całe Rodziny, by swoją modlitwą towarzyszyły swoim dzieciom w tym pięknym i świętym czasie przygotowania do I Komunii Świętej i Sakramentu Pokuty i Pojednania.

s. Eliza Szyprowska SSpS

Rodzina jest wspólnotą świętą
18:00 - K G1. † Józefa Lachowicz – greg 28
2. † Genowefa Molasy (1 r. śm oraz Czesław Molasy (23 r. śm)