- 2012
2012-12-09 00:12:35
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś II Niedziela Adwentu. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 9:00 w dolnym kościele, 10:30, 10:30 w dolnym kościele, 12:00 i 18:00, o godz. 17:40 Nieszpory. Dziś zapraszamy rodziców i dzieci z klas drugich na Msze św. o godz. 16:00.
  2. Do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny.
  3. Dziś zbiórka do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na wschodzie. Natomiast ofiary na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej.
  4. Poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas można nabywać przed zakrystią albo w dni powszednie w kancelarii parafialnej.
  5. Roraty w naszej parafii będą odprawiane w poniedziałki, środy i soboty o godz. 7:00, natomiast dla dzieci w środy o 16:30 i w soboty o 7:00 (w soboty po Mszy zapraszamy wszystkie dzieci na poczęstunek w domu parafialnym).
  6. W kaplicy Matki Bożej ustawiona jest figura św. Mikołaja przy której składamy dary dla ubogich z naszej parafii (mąka, cukier, makaron, suchą wędlinę, słodycze, środki czystości).
  7. W poniedziałek 10 grudnia wspomnienie NMP Loretańskiej.
  8. W środę 12 grudnia wspomnienie NMP Z Guadalupe. W tym dniu jak zwykle o godz. 18:00 modlitwy do Matki Bożej Pocieszenia, a po nich Msza św. zbiorowa.
  9. W czwartek 13 grudnia wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu po Mszy wieczornej zapraszamy wszystkich chętnych na konferencję i modlitwę do kaplicy Matki Bożej, na godz. 18:30.
  10. W piątek 14 grudnia wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  11. W niedzielę 16 grudnia o godz. 7:00, Hymnem do Ducha Świętego, rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje. Program jest umieszczony w informatorze "Sanktuarium" oraz w gablocie.
  12. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 12:00 będzie odprawiana w języku łacińskim.
  13. Od 10 do 14 grudnia zgłaszamy dzieci do chrztu na święta Bożego Narodzenia, 25 grudnia, o godz. 12:00. Dziecko do chrztu zgłaszają rodzice, przynosząc ze sobą akt urodzenia dziecka, dane o chrzestnych i zaświadczenia z ich parafii o tym, że są wierzący i praktykujący.
  14. Zapraszamy na próby chóru parafialnego w soboty ok. godz. 18:30 w szkole obok parafii. Wbrew niektórym pogłoskom nie wymagana jest znajomość nut. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w tę potrzebną dla parafii służbę.
  15. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w coroczną akcję "Kolędników misyjnych". W tym roku w czasie kolędowania będą zbierane pieniądze na dzieci z Wietnamu. Można się zgłaszać do s. Małgorzaty.
  16. Zapraszamy na konferencję: "Czym jest cyberprzemoc? Czy może to dotykać mojego dziecka?" Pani Bogna Białecka, psycholog, mama czwórki dzieci, stały współpracownik "Przewodnika katolickiego" będzie mówić o zagrożeniach współczesnych technologii, czym jest cyberprzemoc, jakie mogą być jej konsekwencje i jak przed nią chronić dzieci. Zapraszamy w piątek 14 grudnia, o godz. 19:00 do domu parafialnego (szkoła prywatna). Wstęp jest wolny, natomiast jeśli ktoś będzie miał takie życzenie może złożyć dowolną ofiarę prelegentce.

x. Arek