- 2015
2015-08-06 07:49:18
Nie każdy z nas może podjąć trud pielgrzymowania o własnych nogach na Jasną Górę. Różne bywają tego przyczyny. Zazwyczaj brak czasu, często problemy ze zdrowiem… Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie możemy pielgrzymować. Możemy bowiem swoją modlitwą i pamięcią towarzyszyć w drodze tych, którzy w skwarze słońca lub w ulewnym deszczu, wędrują do tronu Jasnogórskiej Matki. A oto co o Pielgrzymowaniu Duchowym mówi Wiesława Kowalska – z Centrum Duchowej Adopcji na Jasnej Górze

Chcącym podjąć duchowe pielgrzymowanie proponujemy na czas trwania Pielgrzymki – 9 lub 10 dni (np. od 5 do 14 sierpnia) - codzienne
- podjęcie jakiejś praktyki duchowej – np. Część Różańca świętego
- podejmowanie trudów dnia i wyrzeczeń w duchu ofiarowani ich Bogu
- uczestnictwo we Mszy świętej
- odmawianie poniższej Modlitwy np. w godzinie Apelu Jasnogórskiego
wszystko to w duchowej łączności z wędrującymi pielgrzymami

MODLITWA DUCHOWEGO PIELGRZMA
Jasnogórska Pani Bogarodzico Dziewico. W Twym Niepokalanym Sercu składam moje duchowe pielgrzymowanie. Łącząc się duchem i modlitwą z pątnikami zmierzającymi ku Jasnej Górze, ofiaruję ten dzień w intencji /wymień intencję/. Oddaję Ci Matko moje radości i troski, spotkania i rozmowy, pragnienia i dobre uczynki. Moje prace łączę z Twoimi pracami w Nazarecie, cierpienia i upokorzenia z Twoim trwaniem pod Krzyżem Jezusa na Kalwarii. Matko Boża patronko pątników, niosąca pomoc Świętej Elżbiecie, pielgrzymująca z rodziną do Jerozolimy, oddal ode mnie wszelkie zasadzki złego ducha, uproś opiekę Świętych Aniołów, aby mnie strzegli w drodze i szczęśliwie doprowadzili do celu. Bądź Przewodniczką na wszystkich drogach mojego życia, ucz mnie wypełniać wolę Ojca, pogłębiać więź z Jezusem, odczytywać natchnienia Ducha Świętego. A kiedy przyjdzie kres mojego ziemskiego pielgrzymowania, bądź przy mnie i zaprowadź bezpiecznie do niebieskiej Ojczyzny.

Imprimatur, Wikariusz Generalny Archidiecezji Częstochowskiej: Bp. Jan Wątroba,
Ldz. 203 Częstochowa, dnia 22.04.2004 roku