- Wakacje z Panem Bogiem
2015-06-30 21:46:18
Inspiracją jest opisywane przez Św. Faustynę w jej „Dzienniczku” doświadczenie odprawianej przez jej Zgromadzenie zakonne - Nowenny ku czci Matki Bożej, podczas której nasza święta, starała się: (…. ) Ją codziennie tysiąc razy pozdrowić, odmawiając na Jej cześć tysiąc „Zdrowaś Maryjo” dziennie przez dziewięć dni. Już trzeci raz odprawiam taką nowennę do Matki Bożej, to jest składającą się z jednego tysiąca Zdrowasiek dziennie, to jest dziewięć tysięcy pozdrowień składa się na całość tej nowenny. Jednak pomimo, że ją odprawiłam już trzy razy w życiu, to jest dwa razy przy obowiązku i w niczym nie uroniłam swoim obowiązkom, spełniając je najdokładniej i także poza ćwiczeniami, to jest, że ani na Mszy świętej, ani na benedykcji nie odmawiałam owych Zdrowasiek, a raz odprawiłam taką nowennę, kiedy leżałam w szpitalu. Dla chcącego - nic trudnego. Poza rekreacją modliłam się i pracowałam, w dniach tych nie wymówiłam ani jednego słowa niekoniecznie potrzebnego, chociaż muszę przyznać, że ta sprawa wymaga dość dużo uwagi i wysiłku, ale dla uczczenia Niepokalanej nic nie ma za wiele. (Dz 1413)."

Niewykonalne?…. Niemożliwe?…. - A może jednak…. ? Może by tak podjąć to "Wyzwanie Faustyny" – i spróbować podczas całego dnia (jednego, choć jeśli ktoś chce 9 z rzędu) odmówić te tysiąc zdrowasiek jednego dnia. Podobnie jak Faustyna, łącząc to z normalnym codziennym życiem. Albo, jeśli samemu nie czuje się na siłach, ten tysiąc odmówić całą rodziną - jakoś sensownie podzielić się z współmałżonkiem bądź dziećmi.
Można dyskretnie, bez mówienia o tym komuś – ale można też dzieląc się z innymi podjęciem takiego wyzwania duchowego. Nie dla jakiejś nagrody bądź splendoru, ale żeby ludzie widzieli, że jest to możliwe.

Oto "wyzwanie" na wakacje! Ku czci Matki Bożej - dla chwały Jej Serca, które rodzi Jezusa. Ale też dla siebie samego – dla swojego własnego serca, które w rytm odmawianych „zdrowasiek”, ma szansę zacząć bić spokojniej - w Duchu Maryi, która cala pełna łaski i pokoju – hojnie przelewa je na proszących ją o to – a co dopiero, gdy robi się to tysiąc razy na dzień !!!!

Krzysiek

Pierwsze czytanie: Dz 1, 1-11Uniósł się w ich obecności w góręPsalm responsoryjny: Ps 47 (46), 2-3. 6-7. 8-9 (R.: por. 6)Drugie czytanie: Ef 1, 17-23Bóg posadził Chrystusa po swojej prawicyŚpiew przed Ewangelią: Mt 28, 19. 20Ewangelia: Mt 28, 16-20Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
<--niedziela
2017-5-28
07:00+ Jan i Stanisława Piotrkowicz; Benedykt
09:00Dziękczynno Błagalna w 2 rocznicę ślubu Izabeli i Piotra z prośbą o potrzebne łaski, opiekę MB Pocieszenia oraz dar rodzicielstwa
10:30Intencja wolna [KOŚCIÓŁ DOLNY]
10:30+ Zuzanna, Jan zmarli z rodziny Jastrzębskich i Górskich
12:00MSZA ŚWIĘTA ZBIOROWA:
1. O Boże błogosławieństwo, Opiekę Matki Bożej Pocieszenia i dary Ducha Świętego dla Księdza Proboszcza z racji na 29 rocznicę Święceń Kapłańskich.
2. O zdrowie i potrzebne łaski dla Michała Bartnickiego

CHRZTY:
1. Filip Rafał Chmielewski;
2. Lilianna Waś;
3. Krystian Damian Baczyński;
16:00MSZA ŚWIĘTA PIERWSZOKOMUNIJNA:
O Boże błogosławieństwo i łaski w 10 rocznicę urodzin dla Karol
17:30NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00+ Jerzy Grubek 3 rocznica śmierci.
20:00+ Barbara Pieńczuk w 15 rocznicę śmierci, w dniu urodzin.