- 2014
2014-12-27 23:05:25
Jak dzban pełen czystej, źródlanej wody
Niesie skarb życia i daje ochłodę,
tak Wasze serca niech się napełnią
wiarą, nadzieją, miłością świętą.
Kroplą modlitwy zmienisz los świata.
Kroplą dobroci wspomożesz brata.
Im więcej dasz – więcej dostaniesz.
Takie to nasze z Bogiem działanie!

Okres Bożego Narodzenia to czas, w którym kolędnicy misyjni pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci wyruszają
z Dobrą Nowiną do rodzin w swoich parafiach, by głosić Dobrą Nowinę i nieść pomoc dzieciom w Indiach.

W dniu dzisiejszym dzieci z naszej Parafii w siedmiu grupach kolędniczych pod opieką rodziców, sióstr misyjnych i ks. Zbigniewa, odwiedziły rodziny w Sulejówku.  W każdym życzliwym domu dzieci zostawiły obrazek - pamiątkę, która ma kształt dzbana, by przypominał o darach chrztu świętego i powinności przekazywania wiary, a także chrześcijańskim obowiązku otaczania troską naszych braci i sióstr
w potrzebie.

Akcja kolędników misyjnych przypomina nam, że Chrystus narodził się dla wszystkich ludzi, a jest jeszcze wielu, którzy Go nie znają i niejednokrotnie żyją w skrajnym ubóstwie i bez podstawowych środków do życia. Poprzez taką akcję możemy im pomóc nie tylko modlitwą, ale również konkretnymi ofiarami materialnymi.

Dzieci już po raz kolejny bardzo chętnie zaangażowały się w akcję kolędników, ucząc się scenki bożonarodzeniowej oraz przygotowując stroje misyjne.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy zechcieli wesprzeć kolędników misyjnych.

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia w patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, zapraszamy wszystkich na Uroczystą Mszę świętą z udziałem dzieci na godzinę 10.30. Podczas Eucharystii będziemy dziękować za ludzi dobrej woli, którzy wspierają Dzieło Misyjne Kościoła, poprzez swoją modlitwę i ofiarę.

s. Eliza Szyprowska SSpS

Kolędnicy misyjni
1. czytanie(1 Tm 6, 13-16)Zachować wierność Chrystusowi aż do Jego przyjściaPsalm(Ps 100 (99), 2-3. 4-5 (R.: por. 2b))Stańcie z radością przed obliczem PanaAklamacja(Por. Łk 8, 15)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia(Łk 8, 4-15)Przypowieść o siewcy Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
<--sobota