Adoracja!
- Nutki Jezusa
- Wspólnoty w parafii
2015-01-04 22:36:43

„Nutki Jezusa” to wspólnota dzieci i opiekunów, którzy pod duszpasterską opieką księży naszej parafii, obecnie ks.Sebastiana Lisa, służą śpiewem Bogu.

Opiekunami wspólnoty, którzy prowadzą cotygodniowe spotkania są: Iwona Krajewska, Paweł Mikulski (gitara) i Monika Krajewska. Na Mszach świętych akompaniuje nam p.Janusz.

W scholi parafialnej śpiewają dziewczynki ze szkół podstawowych i gimnazjum. Obecnie wspólnota liczy 35 dziewczynek.

Naszym wspólnym celem jest służenie Bogu i ludziom oraz pogłębianie wiary poprzez śpiew na Chwałę Bożą. Swoim śpiewem ubogacamy coniedzielną Mszę świętą, a także inne nabożeństwa sprawowane ze szczególnym udziałem są to: w październiku – różaniec, w pierwsze piątki miesiąca – Msza święta ku czci Serca Pana Jezusa, Droga Krzyżowa w czasie Wielkiego Postu, Rekolekcje parafialne, Roraty w czasie Adwentu. Schola bierze także czynny udział w uroczystościach parafialnych takich jak: wizytacje Księży Biskupów, koncerty Bożonarodzeniowe , Wielkopostne, koncerty z okazji wspomnienia Św.Cecylii – patronki scholi oraz wspomnienie św. Jana Pawła II. Nasza wspólnota może się także pochwalić uczestnictwem w organizowanym corocznie pikniku parafialnym na którym śpiewamy radosne pieśni a także prezentujemy własny repertuar.

Wspólnie spędzamy ze sobą czas nie tylko na próbach, ale również na wspólnych zabawach i wyjazdach i dniach skupienia. Co roku wyjeżdżamy też na kolonie wraz z innymi Wspólnotami naszej parafii. W roku 2016 byliśmy na koloniach w Biskupinie.Dziewczęta ze scholki nie tylko swoim śpiewem służą Bogu ale też wykorzystując swoje talenty aktorskie przygotowują różne okolicznościowe przedstawienia np.: z okazji Dnia Papieskiego i wspomnienia św. Cecylii.

Spotkania scholi odbywają się w każdą sobotę w godzinach 9.00-10.30 w szkole przy kościele. Ponado schola odpowiedzialna jest za śpiew na Mszy Św. dla dzieci, w niedzielę o 10.30

Pierwsze czytanie: Dz 18, 9-18Wystąpienie Żydów przeciw Pawłowi w KorynciePsalm responsoryjny: Ps 47 (46), 2-3. 4-5. 6-7 (R.: por. 8a)Śpiew przed Ewangelią: J 16, 28Ewangelia: J 16, 20-23a Smutek wasz zamieni się w radość Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
<--piątek
2017-5-26