- Nutki Jezusa
- Wspólnoty w parafii
2015-01-04 22:36:43

„Nutki Jezusa” to wspólnota dzieci i opiekunów, którzy pod duszpasterską opieką księży naszej parafii, obecnie ks.Sebastiana Lisa, służą śpiewem Bogu.

Opiekunami wspólnoty, którzy prowadzą cotygodniowe spotkania są: Iwona Krajewska, Paweł Mikulski (gitara) i Monika Krajewska. Na Mszach świętych akompaniuje nam p.Janusz.

W scholi parafialnej śpiewają dziewczynki ze szkół podstawowych i gimnazjum. Obecnie wspólnota liczy 35 dziewczynek.

Naszym wspólnym celem jest służenie Bogu i ludziom oraz pogłębianie wiary poprzez śpiew na Chwałę Bożą. Swoim śpiewem ubogacamy coniedzielną Mszę świętą, a także inne nabożeństwa sprawowane ze szczególnym udziałem są to: w październiku – różaniec, w pierwsze piątki miesiąca – Msza święta ku czci Serca Pana Jezusa, Droga Krzyżowa w czasie Wielkiego Postu, Rekolekcje parafialne, Roraty w czasie Adwentu. Schola bierze także czynny udział w uroczystościach parafialnych takich jak: wizytacje Księży Biskupów, koncerty Bożonarodzeniowe , Wielkopostne, koncerty z okazji wspomnienia Św.Cecylii – patronki scholi oraz wspomnienie św. Jana Pawła II. Nasza wspólnota może się także pochwalić uczestnictwem w organizowanym corocznie pikniku parafialnym na którym śpiewamy radosne pieśni a także prezentujemy własny repertuar.

Wspólnie spędzamy ze sobą czas nie tylko na próbach, ale również na wspólnych zabawach i wyjazdach i dniach skupienia. Co roku wyjeżdżamy też na kolonie wraz z innymi Wspólnotami naszej parafii. W roku 2016 byliśmy na koloniach w Biskupinie.Dziewczęta ze scholki nie tylko swoim śpiewem służą Bogu ale też wykorzystując swoje talenty aktorskie przygotowują różne okolicznościowe przedstawienia np.: z okazji Dnia Papieskiego i wspomnienia św. Cecylii.

Spotkania scholi odbywają się w każdą sobotę w godzinach 9.00-10.30 w szkole przy kościele. Ponado schola odpowiedzialna jest za śpiew na Mszy Św. dla dzieci, w niedzielę o 10.30

Pierwsze czytanie: 1 J 1, 5 – 2, 2Krew Chrystusa oczyszcza nas z grzechuPsalm responsoryjny: Ps 103 (102), 1-2. 3-4. 8-9. 13-14. 17-18 (R.: por. 1a)Śpiew przed Ewangelią: Por. Mt 11, 25Ewangelia: Mt 11, 25-30Tajemnice królestwa objawione prostaczkom Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
<--sobota
2017-4-29
07:00+ Janina i Stanisław Grądzcy. [GR.28]
17:30+ Józefa, Feliks, Andrzej, Ireneusz, Wirgiliusz, Małgorzata, CR Wojdów
18:00+ Eugeniusz Paczuski, Julianna i Józef Paczuscy, Marianna i Bolesław Koszewscy.