- 2014
2014-12-13 22:58:31

Podczas Mszy świętych roratnich dzieci wraz z rodzicami, uczestniczą w przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia. Tym przygotowaniom towarzyszy postać św. Teresy z Avila, której sylwetkę przybliża ks. Zbigniew.

Dzieci na roraty przynoszą zrobione przez siebie serduszka z dobrymi uczynkami, a w nagrodę mogą wylosować figurkę Maryi i dzwoneczek. Jedno z dzieci znosi figurkę Pana Jezusa o stopień niżej, by ukazać, że Boże Narodzenie jest już bardzo blisko, bo za niecałe dwa tygodnie. Im bliżej tego Dnia, tym bardziej wzmaga się klimat świątecznego oczekiwania.

Serce każdego z nas ma być gotowe na przyjęcie Pana. Zróbmy w tych dniach wszystko, aby tak było. Dobrą okazją są rozpoczynające się rekolekcje adwentowe oraz sakrament pokuty i pojednania.

s.Eliza

Roraty (2014-12-13)
1. czytanie(Wj 19, 1-2. 9-11. 16-20b)Bóg objawia się ludowi na górze SynajPsalm(Dn 3, 52. 53-54. 55-56 (R.: por. 52b))Chwalebny jesteś, wiekuisty BożeAklamacja(Por. Mt 11, 25)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia(Mt 13, 10-17)Dlaczego Jezus naucza w przypowieściach? Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
<--czwartek
2017-7-27
07:00Dziękczynno błagalna 15 r. Ślubu Magdalena i Piotr o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla nich i dla całej rodziny.
18:00+ Stanisław i Zofia Budzyńscy