- 2014
2014-12-13 22:58:31

Podczas Mszy świętych roratnich dzieci wraz z rodzicami, uczestniczą w przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia. Tym przygotowaniom towarzyszy postać św. Teresy z Avila, której sylwetkę przybliża ks. Zbigniew.

Dzieci na roraty przynoszą zrobione przez siebie serduszka z dobrymi uczynkami, a w nagrodę mogą wylosować figurkę Maryi i dzwoneczek. Jedno z dzieci znosi figurkę Pana Jezusa o stopień niżej, by ukazać, że Boże Narodzenie jest już bardzo blisko, bo za niecałe dwa tygodnie. Im bliżej tego Dnia, tym bardziej wzmaga się klimat świątecznego oczekiwania.

Serce każdego z nas ma być gotowe na przyjęcie Pana. Zróbmy w tych dniach wszystko, aby tak było. Dobrą okazją są rozpoczynające się rekolekcje adwentowe oraz sakrament pokuty i pojednania.

s.Eliza

Roraty (2014-12-13)
Pierwsze czytanie: Dz 1, 1-11Uniósł się w ich obecności w góręPsalm responsoryjny: Ps 47 (46), 2-3. 6-7. 8-9 (R.: por. 6)Drugie czytanie: Ef 1, 17-23Bóg posadził Chrystusa po swojej prawicyŚpiew przed Ewangelią: Mt 28, 19. 20Ewangelia: Mt 28, 16-20Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
<--niedziela
2017-5-28
07:00+ Jan i Stanisława Piotrkowicz; Benedykt
09:00Dziękczynno Błagalna w 2 rocznicę ślubu Izabeli i Piotra z prośbą o potrzebne łaski, opiekę MB Pocieszenia oraz dar rodzicielstwa
10:30Intencja wolna [KOŚCIÓŁ DOLNY]
10:30+ Zuzanna, Jan zmarli z rodziny Jastrzębskich i Górskich
12:00MSZA ŚWIĘTA ZBIOROWA:
1. O Boże błogosławieństwo, Opiekę Matki Bożej Pocieszenia i dary Ducha Świętego dla Księdza Proboszcza z racji na 29 rocznicę Święceń Kapłańskich.
2. O zdrowie i potrzebne łaski dla Michała Bartnickiego

CHRZTY:
1. Filip Rafał Chmielewski;
2. Lilianna Waś;
3. Krystian Damian Baczyński;
16:00MSZA ŚWIĘTA PIERWSZOKOMUNIJNA:
O Boże błogosławieństwo i łaski w 10 rocznicę urodzin dla Karol
17:30NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00+ Jerzy Grubek 3 rocznica śmierci.
20:00+ Barbara Pieńczuk w 15 rocznicę śmierci, w dniu urodzin.