- 2014
2014-12-13 22:58:31

Podczas Mszy świętych roratnich dzieci wraz z rodzicami, uczestniczą w przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia. Tym przygotowaniom towarzyszy postać św. Teresy z Avila, której sylwetkę przybliża ks. Zbigniew.

Dzieci na roraty przynoszą zrobione przez siebie serduszka z dobrymi uczynkami, a w nagrodę mogą wylosować figurkę Maryi i dzwoneczek. Jedno z dzieci znosi figurkę Pana Jezusa o stopień niżej, by ukazać, że Boże Narodzenie jest już bardzo blisko, bo za niecałe dwa tygodnie. Im bliżej tego Dnia, tym bardziej wzmaga się klimat świątecznego oczekiwania.

Serce każdego z nas ma być gotowe na przyjęcie Pana. Zróbmy w tych dniach wszystko, aby tak było. Dobrą okazją są rozpoczynające się rekolekcje adwentowe oraz sakrament pokuty i pojednania.

s.Eliza

Roraty (2014-12-13)
1. czytanie(2 Mch 6, 18-31)Męstwo EleazaraPsalm(Ps 3, 2-3. 4-5. 6-7 (R.: por. 6))Pan mój i Bóg mój zawsze mnie wspomagaAklamacja(Por. 1 J 4, 10b)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia(Łk 19, 1-10)Nawrócenie Zacheusza Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
<--wtorek
2017-11-21
07:00GREGORIANKA 21: + Stanisława [K] Skorupka
17:30+ Wiesława i Zygmunt Wojdak
18:00+ Janusz, Stanisława, Adam, Marian.