Wpisane przez: ks. Zbigniew
- 2014
2014-06-08 07:11:38
  1. Msze Św. 7.00, 9.00 (kościół górny i dolny), 10.30 (kościół górny i dolny), 12.00 i 18.00. O 17.30 nabożeństwo czerwcowe w kaplicy Matki Bożej.
  2. Do nabycia prasa katolicka: tygodniki Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny.
  3. W poniedziałek uroczystość odpustowa  w naszej parafii - Maryi Matki Kościoła. Msze o 7.00, 10.00 (kaplica) i 18.00. O 18.00 uroczysta suma odpustowa z udziałem zaproszonych księży, po Mszy litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy do udziału w patronalnym święcie parafii.
  4. Wspomnienia świętych i błogosławionych w tym tygodniu:
  5. 15.06 w następną niedzielę - niedziela Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu Słowo Boże będą głosić misjonarze.
  6. W środę o godz. 18.00 modlitwy do Matki Bożej Pocieszenia. Po nich Msza Św. zbiorowa. Prośby i podziękowania składamy w zakrystii przed Mszą Świętą.
  7. 13.06 w piątek po Mszy o godz. 18.00 różaniec fatimski.
  8. Osoby przygotowujące się do przyjęcia Bierzmowania zapraszamy w niedzielę 15 czerwca na godz. 19.00 do kaplicy Matki Bożej.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę włączyli się w III piknik parafialny. Tym, którzy przynieśli ciasta i inne smakołyki; Radzie Rodziców z Zespołu Szkół nr 1 za zbiórkę zabawek dla Domu Samotnej Matki, konkurs "Podróże dookoła świata" i kucyka; p. Jarkowi Łaczmańskiemu i p. Dobromirowi Barteckiemu za trampoliny; całej społeczności Zespołu Szkół nr 1 (czyli Nauczycielom, Pracownikom szkoły, uczniom i Rodzicom) za kolorowe kapelusze; Siostrom Służebnicom Ducha Świętego za stoisko misyjne; p. Alicji Szewczyk, p. Oli Osińskiej i p. Agnieszce Pyszyńskiej za badanie cukru; p. Mikulskim za kącik dla dzieci; p. Szpalom, Lipowskim i wszystkim motocyklistom za pokaz wspaniałych maszyn i przejażdżki; Strażakom za wóz strażacki; Policji za ciekawostki kryminalne; Straży Miejskiej za zabezpieczenie pikniku; p. Marianowi Lachowiczowi za nagłośnienie; wszystkim hojnym ofiarodawcom i uczestnikom konkursu plastycznego i fotograficznego... z serca BÓG ZAPŁAĆ!!! Zwycięzcom w konkursach gratulujemy. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymują słodkie upominki. Nagrody przekażą katecheci.

Ks. Zbigniew